Zapisy na kursy językowe - 536 053 053

Szybsza nauka angielskiego w czasach koronawirusa?

Szybsza nauka angielskiego w czasach koronawirusa?

Autor Robert

Please follow and like us:

Wbrew pozorom są pewne pozytywy tego jak wygląda nasze życie w czasach koronawirusa.

Największym pozytywem jest to że mamy bardziej stabilny harmonogram dnia.

Przez to ,że nie możemy wyjść z domu, wiemy jak wygląda nasz dzień i wieczór i raczej nie możemy sobie pozwolić na np: spontaniczną wycieczkę czy spotkanie z przyjaciółmi.

Tak wiele rozpraszaczy zniknęło z naszego życia. W pewnym sensie mamy dzięki temu więcej kontroli nad swoim czasem.
A taka stabilność bardzo ułatwia nam zbudowanie konsekwencji która jest tak ważna w nauce języka angielskiego.

“It’s not what we do once in a while that shapes our lives. It’s what we do consistently.”

Anthony Robbins

Brak konsekwencji = brak postępów

Nauka języków obcych jest bardzo podobna do uprawiania sportu. W obu przypadkach konsekwencja jest kluczowa.

Jeśli ktoś ćwiczy raz na kilka tygodni ,nawet wiele godzin ,to nie osiągnie znaczących postępów, nawet przy najlepszej metodzie i z najlepszym trenerem.

Ćwiczenie raz na jakiś czas w najlepszym wypadku pozwoli utrzymać formę. Można w ten sposób uprawiać sport latami bez znaczących rezultatów.

I tak samo z językami obcymi – nauka raz na kilka tygodni nie pozwoli na znaczącą poprawę umiejętności. Jeśli nasza intensywność nauki nie będzie wystarczająca a przerwy w kontakcie z językiem będą za długie to zawsze będziemy częściowo zapominali to co się już nauczyliśmy i będziemy musieli uczyć się tego ponownie.

Jak uczyć się konsekwentnie

Konsekwencja zaczyna się od planu działania. Budowa planu to proces podczas którego będziecie nieustannie dokonywali zmiany.

Najlepiej zacząć jednak od najprostszego ale skutecznego planu,na przykład jedna lub dwie lekcje w tygodniu oraz regularne powtarzanie słówek.

To jest pewne minimum które pozwala nam na dokonywanie postępów.

Podobnie jak każdy trener powie że dwa do trzy treningi w tygodniu to minimum, tak w nauce języków obcych minimum to jest jedna 90 minutowa lekcja lub dwie 60 minutowe lekcje w tygodniu plus regularne powtórki.

“Success isn’t always about greatness. It’s about consistency. Consistent hard work leads to success. Greatness will come.” – Dwayne Johnson

To jest minimum dzięki któremu będziecie widzieli realne wymierne postępy swojej nauki a to z kolei pozwoli wam utrzymać motywację do nauki i osiągać cele językowe.

Mimo że ten plan jest prosty jego wdrożenie będzie i tak wymagało od Was sporo pracy. Trzeba oczywiście znaleźć czas w tygodniu na te dwie lekcje i czas na powtórki. Każdy musi sam przeanalizować swój dzień i zmierzyć się z odpowiednią logistyką.

Dlatego jeśli mimo wyzwań obecnych czasów udaje się Wam wygospodarować czas na naukę angielskiego to na pewno zwróci się to z nawiązką.

Please follow and like us:
Robert
Robert Robert
Autor

Robert jest właścicielem szkoły językowej we Wrocławiu, którą prowadzi od ponad 8 lat. Jest również twórcą platformy do nauki języków moje.online.english-line.pl. Zawsze szuka sposobów, żeby zhakować naukę języków i uczynić ją łatwiejszą i szybszą.

Ten nawyk hamuje Twoją naukę angielskiego.

Ten nawyk hamuje Twoją naukę angielskiego.

Autor Robert

4 sposoby na płynną rozmowę z native speakerem

4 sposoby na płynną rozmowę z native speakerem

Autor Robert

Go to top