Zapisy na kursy językowe - 536 053 053

Jak 5 minut może dać Ci 1 godzinę nauki dziennie?

Jak 5 minut może dać Ci 1 godzinę nauki dziennie?

Autor Robert

Please follow and like us:

Czy kiedyś słyszałaś aby ktoś używał słowa 'prokrastynować’ ? 😏 Nie? To nie jesteś sama. To ciekawe bo po angielsku 'procrastinate’ słyszy się na lewo i prawo 😄 To świetne słowo. Oznaczające ’odkładać na później, odwlekać’ .

Jest to jednak dosyć specyficzne odwlekanie kiedy wiem, że coś powinienem zrobić … aaale jednak tego nie robię. Wszyscy to znamy a w przypadku nauki języka angielsko – aż za dobrze prawda?

Aż dziwne, że to słowo jeszcze niedawno nie istniało o w języku polskim. (Obserwatorium językowe Uniwersytetu Warszawskiej zarejestrowało je dopiero w 2015 roku. https://nowewyrazy.uw.edu.pl/haslo/prokrastynowac.html)

Rzecz w tym, że często odwlekamy prokrastynujemy 😜 naukę angielskiego bo jest strasznie dużo ciekawych rzeczy do zrobienia: facebook, instagram, youtube,😉 spotkania ze znajomymi, rodzina itd. Wśród wszystkich zobowiązań ciężko jest wygospodarować godzinę dziennie tylko i wyłącznie na naukę.

 

Za to 5 minut to co innego.

 

5 minut jesteś w stanie znaleźć prawie w każdych okolicznościach np:

– gdy stoisz w kolejce w sklepie

– gdy siedzisz w poczekalni

– gdy czekasz aż dzieci się ubiorą (to nawet 15min)

 

Dlaczego nie wykorzystać 5 minut na powtórzenie kilku słówek w ulubionej aplikacji ? Naszym kursantom oczywiście polecamy my.online.english-line.pl gdzie lektorzy wprowadzają za nich słówka 😎 . Ale może to być również inna jak np: Anki.

 

Dlaczego to działa?

– prawie nigdy nie mamy 1h wolnej na naukę ale zawsze mamy 5 minut

– gdy już zaczniemy , prawie zawsze okazuje się, że w sumie to mamy jeszcze 5 minut…. a potem jeszcze 5 minut. Ale oczywiście bez presji.😄

– 5 minut brzmi dla 'twojego mózgu’ znaczniej bardziej realistycznie jak 1 godzina. Dzięki temu nie musisz się 'zmuszać’ czy 'motywować’

– gdy dodasz wszystkie '5 minutowe’ powtórki to może okazać się, że razem było to 30 , 40 albo 60 minut.

 

A więc? Masz 5 minut żeby wypróbować tą metodę ? 😉

Please follow and like us:
Robert
Robert Robert
Autor

Robert jest właścicielem szkoły językowej we Wrocławiu, którą prowadzi od ponad 8 lat. Jest również twórcą platformy do nauki języków moje.online.english-line.pl. Zawsze szuka sposobów, żeby zhakować naukę języków i uczynić ją łatwiejszą i szybszą.

Ten nawyk hamuje Twoją naukę angielskiego.

Ten nawyk hamuje Twoją naukę angielskiego.

Autor Robert

4 sposoby na płynną rozmowę z native speakerem

4 sposoby na płynną rozmowę z native speakerem

Autor Robert

Go to top