Zapisy na kursy językowe - 536 053 053

Ten nawyk hamuje Twoją naukę angielskiego.

Ten nawyk hamuje Twoją naukę angielskiego.

Autor Robert

Please follow and like us:

Można uczyć się angielskiego na milion sposobów. Ale gdy decydujesz się poświęcić swój cenny czas na jakąś metodę, podejście czy ćwiczenie to odpowiedz sobie na jedno pytanie. Czy dzięki temu będę mówiła płynnie jak najszybciej?

Kluczowa jest końcówka tego zdania – jak najszybciej.

Można robić wiele rzeczy które w jakiś sposób przyczynią się do polepszenia Twoich umiejętności językowych. Ale co jest najlepszą inwestycją Twojego czasu ?

Albo inaczej, co na pewno nie jest najlepszą inwestycją Twojego czasu ? 😉

Jedną z takich rzeczy – zaraz obok zbytniego skupiania się na gramatyce – jest zbytnia koncentracja na poprawnej pisowni.

Często Kursanci poznają nowe słowo lub zwrot i jeszcze nie potrafią go dobrze wypowiedzieć ale stawiają sobie za punkt honoru, że muszą je umieć napisać. W skrajnych sytuacjach niektórzy potrafią napisać słowa , których nie potrafią wypowiedzieć. 😄

Nie pozwól by pisanie zabierało Twój czas na naukę

Zdradzę Ci sekret. Jeśli wrzucisz do wyszukiwarki google źle napisany wyraz to google podpowie Ci jak to się pisze poprawnie. 😉

Grunt w tym, żeby znać to słowo. Gwarantuje, że jeśli komunikujesz się w mowie na poziomie średniozaawansowanym to wiesz mniej więcej jak wygląda pisownia danego wyrazu. Nawet jeśli nigdy go nie pisałaś. To wystarczy 'na początek’ . Korekcje pisowni mamy w każdym edytorze tekstu. Nie musisz pisać bezbłędnie ale musisz wyrazić swoje myśli . A to tego potrzebne są przede wszystkim słowa.

Nie twierdzę jednak, że nie warto znać poprawnej pisowni. Ale poprawnej pisowni można nabyć z czasem przez kontakt z dużą ilością tekstów co i tak jest nieuniknione jeśli chcemy być płynni.

Niestety znaczna większość aplikacji do nauki języków, bazuje na pisowni. Bo żeby wykonać ćwiczenie/aktywność/powtórzenie trzeba wpisać odpowiedź. Wtedy program wie, że użytkownik zna słowo.

Ale czy na prawdę potrzebujesz, żeby aplikacja powiedziała Ci czy znasz słówko?

Przecież sama doskonale wiesz czy umiesz powiedzieć jabłko po angielsku czy nie. Dlaczego tracić czas na wpisywanie tego słówka do programu? Na dodatek może się okazać , że zrobisz literówkę i wtedy będzie trzeba powtórzyć proces.

W ten sposób zamiast na przykład powtórzyć 30 słówek dziennie , przez ten czas – wpisując słówka – powtórzy się tylko 5-10 słówek.

To ogromna strata czasu.

Dlatego w naszej aplikacji do powtarzania ( i innych świetnych aplikacjach ) nie wpisuje się słówek. Zamiast tego, samodzielnie ocenia się swoją znajomość słówka.

Nie trzeba go wpisywać!

Jedno kliknięcie a nie 5 – 15 kliknięć na jedno słówko

Dzięki temu można powtórzyć znacznie większą liczbę słówek. A znajomość słówek bardziej przybliża nas do płynności w mowie jak umiejętność napisania tych słówek.

Jeśli przemnożyć ten zysk czasowy przez tydzień , miesiąc czy rok to albo nauczymy się pisać kilkadziesiąt słówek albo zapamiętamy kilkaset inwestując tą samą ilość czasu.

Please follow and like us:
pisanie szybkanauka
Robert
Robert Robert
Autor

Robert jest właścicielem szkoły językowej we Wrocławiu, którą prowadzi od ponad 8 lat. Jest również twórcą platformy do nauki języków moje.online.english-line.pl. Zawsze szuka sposobów, żeby zhakować naukę języków i uczynić ją łatwiejszą i szybszą.

Ten nawyk hamuje Twoją naukę angielskiego.

Ten nawyk hamuje Twoją naukę angielskiego.

Autor Robert

4 sposoby na płynną rozmowę z native speakerem

4 sposoby na płynną rozmowę z native speakerem

Autor Robert

Go to top