Zapisy na kursy językowe - 536 053 053

Zasada #1 Jak Nigdy Nie Stracić Motywacji Do Nauki Angielskiego.

Zasada #1 Jak Nigdy Nie Stracić Motywacji Do Nauki Angielskiego.

Autor Robert

Please follow and like us:

Przypomnij sobie to uczucie gdy postanawiasz podjąć jakieś nowe wyzwanie np: chcesz zacząć ćwiczyć, zdrowiej się odżywiać czy właśnie uczyć się języka obcego? Nie moment w którym zaczynasz to robić ale moment w którym postanawiasz . To świetne uczucie prawda?

via GIPHY

To jest szczytowy moment Twoje motywacji i od tego momentu te pozytywne emocje będą powoli opadać aż dnia gdy to uczucie kompletnie zniknie i zostanie już tylko samo wyzwanie.

Co więc zrobić, żeby wytrwać w swoim postanowieniu?

Musimy pamiętać , że nauka języka to jedna z tych rzeczy, które trwają długo.🤓 Jak długo? Przez 12 lat jak prowadzimy szkołę językową nie spotkaliśmy nikogo kto nauczyłby się płynnie Angielskiego przez 2 tygodnie, 3 miesiące, 6 miesięcy ani 2 lata 😉 . Wiemy, że w Internecie jest wiele takich obietnic ale akurat my nikogo nie spotkaliśmy.

Zawsze mówimy naszym kursantom, że opanowanie języka jest jak zdanie matury 😜 Trzeba nastawić się na mniej więcej 5 lat nauki. Oczywiście szybkość postępów jest dosyć indywidualna i zależy od wielu rzeczy.

Oznacza to, że nie osiągniemy sukcesu opierając się na emocjach czy motywacji. Jeśli chcesz na prawdę osiągnąć swój cel to musisz polubić samą podróż. Wiem, że to brzmi banalnie ale gwarantuje, że jeśli sam proces nauki nie będzie dawał Ci frajdy to na pewno nie wytrwasz.

Musisz znaleźć coś co będzie dawało Ci wymierne rezultaty i jednocześnie będzie sprawiało przyjemność samo w sobie. Musisz polubić sam proces. Angielskiego można uczyć się na 💯 różnych sposobów. Każdy jest inny i musi znaleźć rozwiązanie które będzie go napędzać. Coś co pozwoli się cieszyć samym procesem nauki języka. Np: jeśli nie jesteś molem książkowym to nie sprawdzi się czytanie książek po angielsku (choć to świetna rzecz 😜) ale może za to wolisz filmy na netflixie albo po prostu dobry kurs językowy ?

Dlatego tak ważne jest dla nas aby atmosfera na kursach była wyluzowana i aby nasze lekcje sprawiały Kursantom przyjemność. Grupa osób, które mają taki sam cel jak Ty – ma w sobie coś wyjątkowego. Dla wielu osób te spotkania same w sobie są przyjemnością i pozwalają im wytrwać w nauce latami.

Ale jest to oczywiście tylko jedna w wielu możliwości. Jak powiedział Eric Thomas : „Zakochaj się w procesie a rezultaty przyjdą”

Please follow and like us:
Robert
Robert Robert
Autor

Robert jest właścicielem szkoły językowej we Wrocławiu, którą prowadzi od ponad 8 lat. Jest również twórcą platformy do nauki języków moje.online.english-line.pl. Zawsze szuka sposobów, żeby zhakować naukę języków i uczynić ją łatwiejszą i szybszą.

Ten nawyk hamuje Twoją naukę angielskiego.

Ten nawyk hamuje Twoją naukę angielskiego.

Autor Robert

4 sposoby na płynną rozmowę z native speakerem

4 sposoby na płynną rozmowę z native speakerem

Autor Robert

Go to top